Χριστούγεννα στο Σχολείο μας!

Κατηγορία: Σχολ. Γιορτές 2021-2022 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 22 Δεκεμβρίου 2021

Φέτος τα Χριστούγεννα το Σχολείο μας γέμισε χρώματα, γέλια και τραγούδια!

Οι τάξεις στολίστηκαν, τα παιδιά δημιούργησαν με χαρά όμορφες κατασκευές και χειροτεχνίες, τραγούδια και κάλαντα ακούγονταν απ' άκρη σ' άκρη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β' τάξης παρουσίασαν θεατρική παράσταση με τίτλο "Τι τρέχει με τον Αη Βασίλη;" και οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης τους πλαισίωσαν τραγουδώντας τα κάλαντα.

Το Σχολείο μας επισκέφτηκε και ο Άγιος Βασίλης χαρίζοντας χαμόγελα και δώρα στα παιδιά!

Επίσης, οι μαθητές και μαθήτριες των τάξεων Α' και Δ' τραγούδησαν τα κάλαντα στη γειτονιά του Σχολείου, καθώς και σε διάφορα άλλα σημεία της πόλης δίνοντας χρώμα Χριστουγέννων και χαρίζοντας χαμόγελα σε πολλά πρόσωπα. Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν θα δοθούν στο Πρότυπο Νηπιοτροφείο Καλλιθέας, στην Κοινωνική Κουζίνα Τήνου καθώς και στο σωματείο ΑμεΑ του νησιού "Έχουμε Δικαίωμα".

Σας ευχόμαστε από καρδιάς

Καλές Γιορτές με υγεία, αγάπη, ειρήνη, ευτυχία!

Στο βίντεο που ακολουθεί, μπορείτε να πάρετε μια μικρή γεύση από τις δράσεις στις οποίες συμμετείχαν τα παιδιά.