Kid's Athletics

Κατηγορία: Δράσεις 2015-16 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 10 Φεβρουαρίου 2016

Το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στην πρόσκληση της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ που σε συνεργασία με τα αθλητικά σωματεία "ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ" και "ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ", υπό την αιγίδα του Δημου Τήνου, διοργάνωσαν την αθλητική επίδειξη Kid's Athletics που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2015 στο Δημοτικό Στάδιο Τήνου.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί απόλαυσαν το αθλητικό αυτό γεγονός. Στο τέλος οι υπεύθυνοι διένειμαν επαίνους στους συμμετέχοντες μαθητές.

Συνταιριάζοντας τα Kid's Athletics και τις δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν στο μήνα διατροφής, ο διατροφολόγος κ.Γιώργος Χαραλαμπίδης επισκέφτηκε το σχολείο και μίλησε για τη "Σημασία της σωματικής άσκησης στη ζωή μας" καθώς επίσης και άντλησε στοιχεία για το "Τι αποκόμισαν οι μαθητές από την αθλητική αυτή διοργάνωση.