5η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού - Ας κινηθούμε

Κατηγορία: Δράσεις 2018-19 Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Οκτωβρίου 2018

Με ιδιαίτερη επιτυχία την Τρίτη, 2 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες στα πλαίσια της 5ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στο Δημοτικό Γυμναστήριο, στο Βίντσι.

Κεντρικός στόχος της η ενεργοποίηση των μαθητών για τη συμμετοχή τους σε οργανωμένες αθλητικές δραστηριότητες εντός του σχολείου και η απόκτηση ενός υγιούς τρόπου ζωής και βελτίωσης της φυσικής κατάστασης των μαθητών με τον συνδυασμό ψυχαγωγίας και άσκησης.

Σύνθημά της «Ας κινηθούμε»

Οι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετείχαν σε αθλοπαιδειές και γνώρισαν το άθλημα του TAE KWON DO με τον προπονητή κ. Μάνθο Πρελορέντζο και αγωνίσματα του στίβου με τον προπονητή κ. Γιώργο Χαραλαμπίδη, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή, την καλή διάθεση και την προσφορά τους.