Μάθημα αγάπης και προσφοράς

Κατηγορία: Δράσεις 2020-21 Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 23 Απριλίου 2021

Οι μαθητές της Γ ' τάξης του σχολείου μας, με τη δασκάλα τους κ. Ιωάννα Ρήγου και τους γονείς τους, μάζεψαν ένα σεβαστό πόσο τις δύσκολες αυτές ημέρες που διανύουμε, επισκέφθηκαν το κρεοπωλείο της γειτονιάς και αφού προμηθεύτηκαν τα απαραίτητα, τα πρόσφεραν στην κ. Κατερίνα και στην κοινωνική κουζίνα.

Η κ. Κατερίνα τους υποδέχτηκε με χαρά και αφού τους έδειξε τον χώρο και όλα όσα ετοιμάζει, ευχαρίστησε εγκάρδια για την προσφορά τους τόσο τους μικρούς μαθητές, όσο και τους γονείς τους.

Η πρωτοβουλία αυτή ήταν ιδιαίτερα σημαντική και για τους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη αυτές τις ημέρες, αλλά κυρίως για τους μικρούς μαθητές που καταλάβαν πόσο σημαντική είναι η αξία της αλληλεγγύης και της προσφοράς στη ζωή μας.