Παρουσίαση προγράμματος eTwinning 2022-23

Κατηγορία: eTwinning 2022-2023 Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 13 Ιουνίου 2023

Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 υλοποιήθηκε στο Σχολείο μας Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα eTwinning, στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών, από τους μαθητές της ΣΤ' και Ε' τάξης και την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας κ. Κύρου Αικατερίνη.

Το πρόγραμμα είχε τίτλο «Greentopia – our sustainable home» και είχε θέμα την πράσινη ανάπτυξη, την αειφορία και τη βιωσιμότητα του τόπου διαμονής, του σχολείου αλλά και του ευρύτερου περιβάλλοντος στο οποίο κινούνται οι μαθητές, μέσω δημιουργικών και συνεργατικών δράσεων.

Στο βίντεο που ακολουθεί, μπορείτε να πάρετε μια μικρή γεύση από τις δράσεις στις οποίες συμμετείχαν τα παιδιά.

Στο ηλεκτρονικό αυτό βιβλίο θα δείτε όλη τη συλλογή των ποιημάτων haiku, τις ηχογραφήσεις, τις μεταφράσεις και τις εικονογραφήσεις.

Book titled ''The Nature in my city' the HAIKU Collection'