"Ζούμε με τους άλλους"

Κατηγορία: Δράσεις 2015-16 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 06 Απριλίου 2016

Οι μαθητές της Γ' Τάξης χωρίστηκαν σε ομάδες και  καθεμιά έφτιαξε τη δική της "Κιβωτό της Αγάπης", με αφορμή το αντίστοιχο μάθημα των Θρησκευτικών με τίτλο "Ζούμε με τους άλλους".

Οι άνθρωποι συμβιώνουν στην οικογένεια ,στη γειτονιά, στο σχολείο... Συνεργάζονται και δημιουργούν, βοηθούν ο ένας τον άλλο, μοιράζονται τη χαρά και τη λύπη τους. Καμιά φορά η συμβίωση φέρνει προβλήματα και συγκρούσεις... Αυτό είναι φυσικό να συμβαίνει, όμως το σημαντικό είναι να μην ξεχνάμε, όλοι μας, πως για να ζήσουμε αρμονικά και ευτυχισμένα με τους γύρω μας, χρειάζεται να τους δείχνουμε την Αγάπη και τον Σεβασμό μας!