"Η αγάπη τρόπους μηχανεύεται και δεν έχει σύνορα και όρους"

Κατηγορία: Δράσεις 2016-17 Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 02 Φεβρουαρίου 2017

Το σχολικό έτος 2011-12, το πρώτο έτος λειτουργίας του σχολείου , οι μαθητές της Δ' τάξης, σε συνεργασία με τους μαθητές της Δ' τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου, οργάνωσαν λίγο πριν τις διακοπές του Πάσχα bazaar και συγκεντρώθηκε ένα σεβαστό ποσό που διατέθηκε στην "Κιβωτό του Κόσμου".

Τα επόμενα σχολικά έτη στηρίξαμε τα Παιδικά Χωριά S.O.S Βάρης, το Χαμόγελο του Παιδιού , την UNICEF και βέβαια την Action Aid με την αναδοχή του Ιωσήφ από τη Σιέρα Λεόνε.

Φέτος και πάλι θα προσφέρουμε την αγάπη μας στην "Κιβωτό του Κόσμου".

Τον Φεβρουάριο, σύμφωνα με τις ανάγκες της Κιβωτού,  θα συγκεντρωθούν από τους μαθητές των τάξεων Α', Δ' και ΣΤ', χαρτικά, τρόφιμα και φάρμακα.

Τον Μάρτιο ,σε συνεννόηση με την "Κιβωτό", οι μαθητές των τάξεων Β', Γ' και Ε'  θα φροντίσουν να καλύψουν και πάλι κάποιες από τις ανάγκες τους.

Συγχαρητήρια στον πατέρα Αντώνιο για το έργο που επιτελεί!

Ευχαριστούμε τους γονείς  που στηρίζουν κάθε προτεινόμενη δράση, καθώς και την "Express Μεταφορική" του Γ. Παπαναστασίου για τη δωρεάν μεταφορά των δεμάτων στην Κιβωτό.