Ευχαριστήρια Επιστολή

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2017
Ευχαριστήρια επιστολή

Η αγάπη με πολλούς τρόπους μπορεί να εκφραστεί και να έλθει αρωγός σε κάθε ανάγκη.

Στο σχολείο μας απλόχερα έχει προσφερθεί από το 2011 – έτος ίδρυσης του Σχολείου – αφού τότε το Πανελλήνιο Ιερό Ίδρυμα Ευαγγελιστρίας Τήνου και ο Δήμος Τήνου μερίμνησαν για την εξεύρεση χώρου προκειμένου να αποκτήσουμε στέγη. Η αγάπη αυτή συνεχίζει να εκδηλώνεται και εξακολουθεί να αποτυπώνεται στο έργο που έχει συντελεστεί μέχρι σήμερα αφού και πάλι το Πανελλήνιο Ιερό Ίδρυμα Ευαγγελιστρίας Τήνου και ο Δήμος Τήνου από κοινού φροντίζουν για την επίλυση του θέματος που αφορά τον αύλειο χώρο, ζωτικής σημασίας για κάθε σχολείο, και για αυτό τους ευχαριστούμε θερμά.

Η τοπική κοινωνία γνωρίζει τον αγώνα που έχει δοθεί για τον εξοπλισμό της Σχολικής Μονάδας. Τη θερινή περίοδο εστάλη επιστολή – αίτημα εξοπλισμού από τη Διεύθυνση του Σχολείου. Οι αποδέκτες περίπου εβδομήντα.

Ευχαριστούμε θερμά όσους έως τώρα ανταποκρίθηκαν στο αίτημά μας:

•  την Τράπεζα Eurobank – Εργασίας
  •  την Τράπεζα Alpha
  •  την Εθνική Τράπεζα
  •  το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς
  •  τη Μικροζυθοποιία «Νήσος»
  •  το Σούπερ Μάρκετ «Βιδάλης»
  •  το Σούπερ Μάρκετ «Σκλαβενίτης»
  •  τον Εκδοτικό Οίκο «Ψυχογιός»
  •  τον Εκδοτικό Οίκο «Άγκυρα»
  •  τον Εκδοτικό Οίκο «Παπαδόπουλος»
  •  την Εταιρεία «exoplismos.edu»
  •  την Ναυτιλιακή Εταιρεία «Fast Ferries»
  • τον κ. Ιωάννη Πολατσίδη
  • τον κ. Γιώργο Παπαναστασίου
  • τον κ. Ιωάννη Ψάλτη
  • τον κ. Σωτήρη Σπανό
  • τον κ. Μαρίνο Σουράνη

Επίσης τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του Σχολείου που προσπαθεί ποικιλοτρόπως να στηρίξει το Σχολείο και να καλύψει τις ανάγκες που προκύπτουν.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου