Παρουσίαση προγράμματος eTwinning 2021-22

Κατηγορία: eTwinning 2021-2022 Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 30 Μαΐου 2022

Κατά το σχολικό έτος 2021-2022 υλοποιήθηκε στο Σχολείο μας Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα eTwinning, στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών, από τους μαθητές της ΣΤ' και Ε' τάξης και την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας κ. Κύρου Αικατερίνη.

Το πρόγραμμα είχε τίτλο "H.O.P.E. - Have only positive energy" και είχε θέμα την καλλιέργεια και την ανάπτυξη θετικής στάσης και θετικού τρόπου σκέψης σε προσωπικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο διαπροσωπικών και φιλικών σχέσεων, την αλληλεγγύη και την ενσυναίσθηση, την αποδοχή της διαφορετικότητας και την ενίσχυση της αυτοπεποίθησης και του αυτοσεβασμού μέσω δημιουργικών και συνεργατικών δράσεων.

Στο βίντεο που ακολουθεί, μπορείτε να πάρετε μια μικρή γεύση από τις δράσεις στις οποίες συμμετείχαν τα παιδιά.

Παρακάτω θα βρείτε τους συνδέσμους για τις επιμέρους δράσεις και τα παραγόμενα έργα.

Η παρουσίαση των πόλεων και των σχολείων

Ο χάρτης της Ευρώπης με τα σχολεία

Η παρουσίαση των μαθητών

Οι Χριστουγεννιάτικες ευχές μας