3η Ευρωπαϊκή Διάκριση για το Σχολείο μας

Κατηγορία: eTwinning 2021-2022 Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 13 Ιουνίου 2023

Με μεγάλη χαρά, σας ανακοινώνουμε ότι το Σχολείο μας βραβεύτηκε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή eTwinning με Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για το πρόγραμμα eTwinning που υλοποιήθηκε την περσινή σχολική χρονιά 2021-2022 στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών από την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας κ. Αικατερίνη Κύρου.

Ε' τάξη και ΣΤ' τάξη: H.O.P.E. – Have only positive energy

Η δουλειά, η καλή διάθεση, η συνεργασία, το κέφι, η δέσμευση, η εργατικότητα, η δημιουργικότητα είναι κάποια μόνο από τα στοιχεία που επέδειξαν όλοι οι συμμετέχοντες, μαθητές και εκπαιδευτικοί στην Ελλάδα και την Ευρώπη.

Τα σχόλια που λάβαμε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή eTwinning ήταν τα εξής:

“Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "H.O.P.E.". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.”

Ευχαριστούμε πολύ την Ευρωπαϊκή Επιτροπή eTwinning για τη μεγάλη τιμή που μας έκανε και την αναγνώριση της προσπάθειας και του κόπου των μαθητών και των εκπαιδευτικών των σχολείων που συμμετείχαν.